Haber

700’den fazla sporcunun katıldığı Bahar Kupası Yarışları tamamlandı

Türkiye Kürek Federasyonu tarafından 19-21 Mayıs tarihleri ​​arasında Sakarya’da düzenlenen Bahar Kupası & Akademi Ligi Türkiye Şampiyonası kürek yarışları tamamlandı. Kıyasıya mücadelenin yaşandığı yarışlarda, kupalar takımlar arasında paylaşıldı.

Akademi Ligi Türkiye Şampiyonası yarışları, Sapanca Gölü’nün Kırkpınar mevkiinde düzenlenen Bahar Kupası yarışları ile eş zamanlı olarak gerçekleştirildi. 30 kulüp ve 700’ü aşkın sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen yarışlarda, uzun bir aradan sonra gerçekleştirilen Akademi Bayanlar Sekizli Tekli Koşusu da seyircilere birincilik verdi. Bahar Kupası yarışlarında gayret gösteren kulüplerden Genç Erkekler ve Genç Bayanlar kategorilerinde Fenerbahçe kupayı kaldırırken, Yıldız Kadınlar ve Yıldız Erkekler kategorilerinde Galatasaray yarışları birincilikle tamamlayarak kupanın sahibi oldu. . Genç Erkekler kategorisinde ilk kupayı Fenerbahçe alırken, Genç Bayanlar kategorisinde Orta Doğu Teknik Üniversitesi birinci oldu.

Eş zamanlı olarak düzenlenen Akademi Ligi Türkiye Şampiyonası yarışlarında bayanlarda Kadir Has Üniversitesi, erkeklerde Boğaziçi Üniversitesi şampiyon oldu. – SAKARYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu