Haber

Düzce modern sanayi sitesi

Alparslan Efe DEMİR/ Düzce Haber Özel TV (DÜZCE İGFA)
Kent merkezinde peyzaj ve gürültü kirliliği yaratan Eski Sanayi Sitesi’nin taşınması için geri sayım sürüyor. Beslanbey Mahallesi’nde yapılacak Çağdaş Sanayi Sitesi 1. etap imalat işi ihalesini alan BELTAŞ firması ile Düzce Belediyesi arasında sözleşme imzalandı.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün kent merkezinde bulunan ve korkunç bir görüntü oluşturan Eski Sanayi Sitesi’nin taşınması için başlattığı çalışmalara inşaat işleri sıra geldi. Çağdaş Sanayi Sitesi’nin Beslanbey Mahallesi’ndeki yeni yerinin tapu işlemleri geçtiğimiz aylarda gerçekleştirildi. Düzce Belediyesi tarafından alt yapı çalışmalarının tamamlandığı alanda önümüzdeki günlerde inşaat çalışmaları başlayacak.

İMZA

Modern Sanayi Sitesi 1. Etap imalat işini alan Düzce Belediyesi ile BELTAŞ firması arasında imzalar atıldı. 112 adet dükkanın üretimi için yapım çalışmalarının başlayacağını kaydeden Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü; “Düzce Belediyesi olarak Beslanbey ilçesinde hazineye bağlı 51 dönüm arazi ve 12 dönüm TOKİ yeri satın aldık. Dönem süreçlerinin ardından bölgede alt yapı çalışmalarını tamamladık. İmalat işini üstlenen BELTAŞ firması ile sözleşmemizi imzaladık. Modern sanayi sitemiz içerisinde sosyal tesisler de olacak. Çatısına güneş panelleri yerleştirerek kendi elektriğini üretecek.

Modern Sanayi Sitesi’nde ayrıca kreş, yemekhane, lokanta, mescit, sosyal yaşam donatıları ve yeşil alan bulunacak. Çağdaş sanayi sitemizde yeşil sanayiyi hayata geçireceğiz. Kısa sürede başlayıp önümüzdeki bahara kadar bitirmeyi planlıyoruz” dedi.

haber-aydincik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu